Ankara Hurda Akü Fiyatları

Ankara Hurda Akü Fiyatları, Akü Hurdası alımı, ne kadar, alım fiyatları, geri dönüşüm, Ankara'da, hurdacıları, Sincan, Etimesgut, Çankaya, Keçiören, Mamak

HURDA AKÜ ALIMI
Ankara Hurda Akü Fiyatları

Hurda Akü Alımı

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Halk arasında Akü olarak tabir edilen Akümülatör, Akım toplar, Batarya ya da Biriktireç, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaz, araçlarda bulunan elektrik enerjisi kaynağıdır.

Başta her türden ulaşım vasıtaları (Otomobil, Kamyon, Otobüs gibi) olmak üzere bir çok eşyada kullanılan ve hurda durumunua düşen bakımlı veya bakımsız hurda akülerin tek veya toplu olarak alımını yapıyoruz.


Ankara Hurda Akü Fiyatları

Atık Akü Nedir?

Elektrik kaynağı olarak günlük yaşamda önemli bir yere sahip olan akülerin belirli bir kullanım süresi bulunur. Bu sürenin sonunda kullanılamaz hale gelen aküler atık durumuna düşer. Atık akülerin parçalara ayrılarak farklı şekillerde yeniden kullanılabilmesi için Atık Akümülatör Geri Kazanım Tesisi adı verilen yerlerde geri dönüşüm süreci yerine getirilir.

Geri dönüşüme kazandırılan bir akü temel olarak plastik, kurşun, asitli çözeltiler ile diğer kurşun bileşiklerinden oluşur. Söz konusu asitli çözeltiler ile kurşunun geri dönüşüme katılması insan sağlığı ve doğal dengenin korunması açısından oldukça önemlidir. Çevreyi ve insan sağlığını doğrudan ilgilendirmesi sebebiyle atık akülerin depolanması, nakliyesi ve geri dönüşüm sürecinde geçirdiği evreler birer risk unsuru olarak görülmektedir. Devletin de ayrıca önem verdiği atık akü hususu nedeniyle 31 Ağustos 2004 yılında Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü adlı bir yönetmelik oluşturularak 2005 yılından beri uygulanmaktadır.

Ankara Hurda Akü Fiyatları

Ankara Akü hurda alım satımı yapan firmamız, Ankara Hurda Akü, Ankarada hurda Akü fiyatları, Ankara Akü hurdası, gibi web aramaları ile firmamıza ulaşan herkesin hurda satma talebini en kısa zamanda karşılamak amacıyla Mobil Hurda ekiplerini sürekli sahada tutup mobil hurdacı görevini de yürütmektedir.

Sizde elinizde bulunan Akü Hurdasını yada Hurda Akü' yü satmak istiyorsanız aşağıdaki telefon numarasından yada whatSapp hattından bizlere ulaşarak keşif talebinde bulunabilirsiniz. Kendimize ait araçlar ile en kısa zamanda istediğiniz yere gelerek hurdalarınızı inceler, kalitesi ve fiyatı hakkında bilgilendiririz. Fiyat konusunda anlaşmamız halinde hurdalarınızı hassas tartılar ile tartarak, Kendi personelimiz ile kendi araçlarımıza yükler, ücretini nakit olarak öderiz.

Plastik haricinde kurşun ve asitten oluşan akünün diğer kısımları ise asit nötralizasyon işlemine tabi tutulur. Nötralizasyon sonrasında kurşun ve asit su haline gelir. Bunun ardından yapılan süzme işlemi sonucunda da geriye kurşunun kalması sağlanır. Kalan kurşunlu kısım filtre pres sayesinde topraklanır. Son olarak diğer metallerle birleştirilen kurşunlu kısımlar elde edilene kadar yapılanlar sırasında kullanılan su şehir kanalizasyonuna verilebilecek kadar saflaşmış bir seviyeye indirgenir.

Her türlü Akü Hurdası

YERİNDEN ALINIR

" NAKİT ÖDEME YAPILIR "

Geri dönüşüme kazandırabileceğiniz hurda akü çeşitleri aşağıdaki gibidir. Hurda akülerinizi değerinde alıp, geri dönüşüm tesislerinde tekrar ekonomiye kazandırıyoruz. Hurda akü fiyatları ve hurda akü alımı için lütfen ekibimizle iletişime geçiniz.

Hurda Akü Çeşitleri

  • Kurşunlu aküler
  • Alkalik aküler
  • Çinko ve gümüşlü aküler
  • Nikel kadmiyum aküleri
  • Kurşun kalsiyum aküleri
Ankara Hurda Akü Fiyatları